کابل شارژ | رابط usb

بررسی مختصر کابل شارژ فست شارژ
اکثر گوشی هایی که از این فنآوری استفاده می کنند داری شارژر مخصوصی با شدت جریان 2 آمپر و نوشتهAdapting Fast Charging هستند.
پرکاربردترین کابل‌های شارژ از جهت اتصال به سه دسته تقسیم می شود:
کابل شارژ microUSB
کابل شارژ type-c
کابل شارژlightning
خاصیت این کابل هم برای سیستم معمولی شارژ قابل استفاده می باشد هم سریع که شما می توانید با استفاده از آن در وقت خود صرفه جویی کرده و اتلاف زمان کمتری داشته باشید.
شارژرها تاثیر مستقیمی روی باتری‌ها دارند. همچنین با خرید کابل شارژ اصلی فست شارژ باتری گوشی خود را بیمه کنید.
گوشی شما در صورت تمام شدن باتری به شما هشدار می‌دهد. مطمئن شوید که دستگاه خود را به موقع شارژ کنید تا از خاموش شدن خودکار آن هنگام شارژ کامل جلوگیری کنید.
کابل‌های شارژر تلفن همراه متفاوت است و نمی‌توان از هر کابل شارژری برای شارژ باتری هر گوشی استفاده کرد. البته تقریبا ۷۰ درصد گوشی‌ها به غیر از آیفون‌ها ازکابل شارژر اندروید تایپ سی و میکرو یو اس بی استفاده می‌کنند.
قیمت کابل شارژر سامسونگ و آیفون نسبت به شارژر های دیگر کمی بالاست به همین دلیل نمونه های تقلبی شارژر این دو برند افزایش پیدا کرده است. با توجه به تفاوت ولتاژ ورودی و مورد نیاز گوشی های مختلف، خرید شارژر متناسب با گوشی مسئله مهمی است که نیاز به توجه زیادی دارد. توجه به میزان ولتاژ خروجی کابل شارژ می تواند روش موثری باشد تا متوجه شوید که این کابل مناسب گوشی شماست یا خیر.
محافظ های کابل شارژر به خوبی از کابل ها مراقبت می کنند و توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدن انواع کابل شارژ گوشی، کابل شارژ ساعت شیائومی و دیگر گجت ها از محافظ شارژر استفاده کنید.
خرید کابل شارژ تقلبی برای گوشی های سامسونگ و آیفون منجر به مشکلات متعدد مانند خراب شدن ای سی شارژ گوشی، فرسوده شدن باتری و حتی آتش سوزی می شود. نمونه های تقلبی کابل تایپ سی، تایپ بی و کابل میکرو یو اس بی به شدت زیاد شده است. هیچ یک از این کابل ها استاندارد نیستند و اکثر آن ها قابلیت انتقال اطلاعات را ندارند.
معمولا تشخیص کابل شارژ اصلی و تقلبی کار سختی است به همین دلیل توصیه می شود از مراکز معتبر خرید کنید.
قبلا کابل شارژر ها فقط وظیفه انتقال شارژ را به گوشی برعهده داشتند ولی از زمان پیدایش کابل میکرو USB به غیر از انتقال شارژ، بحث انتقال دیتا هم به وجود آمد. یکی از مسائل مهم در خرید کابل موبایل ( خرید کابل گوشی ) برای کاربران سرعت شارژ بود که منجر به تولید شارژرهای فست شارژ گردید و به طبع آن کابل فست شارژ اندرویدی هم به وجود آمد. سرعت در انتقال دیتا و انتقال شارژ برای کاربران اهمیت زیادی داشت. به همین دلیل کابل شارژ تایپ سی وارد بازار شد که در مقابل کابل میکرو یو اس بی سرعت بالاتری در انتقال دیتا و شارژ دارد.

در این بین می توانید برای خرید کابل فست شارژ از کابل فست شارژ 6 آمپر استفاده کنید. به البته خرید کابل فست شارژ 6 آمپری به همین راحتی هم نیست، چرا که بسیاری از کمپانی ها به صورت اسمی کابل شارژ 6 آمپر را تولید می کنند ولی در واقعیت کابل موبایل توانایی تحمل جریان 6 آمپر را ندارد. برای اطمینان از خرید کابل شارژر اصلی 6 آمپر شما می توانید به فروشنده و یا پخش عمده سیم شارژر گوشی اعتماد کنید و یا به وسیله دستگاه های آمپرمتر تحمل جریان عبوری کابل موبایل دانست. مسلما قیمت سیم شارژر 6 آمپر بسیار گرانتر از قیمت سیم شارژر خوب معمولی است. به همین دلیل خرید کابل شارژ اصلی 6A همیشه مقرون به صرفه نیست.

به عنوان مثال شما برای کابل شارژ اندروید قدیمی نیاز به تحمل جریان 6 آمپر ندارید. این در حالی است که بسیاری از افراد در بخش عمده سیم شارژر گوشی از جریان 6 آمپر برای بالا بردن قیمت رابط شارژر یا قیمت کابل شارژ گوشی استفاده می شود. پس پیشنهاد می شود فقط برای خرید کابل شارژر اندروید تایپ سی از کابل شارژ 6 آمپر استفاده گردد و در نظر داشته باشید که قیمت رابط شارژر 6 آمپر با قیمت سیم شارژر 6 آمپر بسیار گران هستند و در صورت خرید کابل شارژ فست شارژ ارزان مطمئن باشید تحمل جریان 6 آمپر را به صورت واقعی عبور نمی دهد. از زمان تولید کابل شارژ تایپ سی تحمل جریان کابل ها به سرعت شارژ کمک زیادی کرده است. اکنون شاهد شارژرهای توربو فست 120 واتی هستیم که توانایی شارژ گوشی را با سرعت 15 دقیقه دارد. تحمل جریان کابل شارژ باید متناسب با توان شارژر باشد. کابل شارژر 20 واتی تحمل جریان بسیار کمتری نسبت به کابل شارژ 25 واتی دارد. کابل شارژ به غیر از بحث انتقال شارژ و دیتا به گوشی به یک وسیله تزئینی هم تبدیل شده است.
هرچند سرعت شارژ به مدار شارژ موبایل، آداپتور و پورت گوشی همراه وابسته است ولی تحمل جریان در کابل شارژها از مهمترین پارامتر در سرعت شارژ بالا یا فست شارژ است. برای درک بهتر جریان عبوری در کابل شارژ باید از مدل های پرفروش در بازار مثال بزنیم. با توجه به اینکه چندین سال موبایل های شرکت سامسونگ در رده های مختلف در بازار وجود داشته می توان برند سامسونگ را در بازار ایران به عنوان لیدر نام برد. از این جهت در مثال ها اکثرا از خرید کابل شارژر سامسونگ استفاده کرده ایم که همکاران می توانند این مثال ها را با مدل های مورد نظر خود تطبیق دهند.
با توجه به سیاستی که شرکت اپل در فروش گوشی های همراه (اپل سعی نکرده مانند دیگر برند ها تمام سلیقه ها را پوشش دهد) این شرکت تعداد مدل های زیادی به بازار عرضه نکرده است. پس تعداد کابل شارژ لایتنینگ مورد نیاز برای گوشی آیفون بسیار کم است.
شما برای فروش کابل شارژ آیفون فقط سه مدل کابل شارژ نیاز دارید:
– کابل شارژ آیفونی 9 پین مخصوص مدل های آیفون 4S به قبل
– کابل شارژ آیفون USB به لایتنینگ برای آیفون های 5 تا 8
– کابل شارژ آیفونی تایپ سی به لایتنینگ برای آیفون های 8 به بالا
نکته مهم اینجاست که برای مدل های 8 تا 11 می توانید از دو توان شارژ استفاده کنید. 5 واتی و 20 واتی. ولی از مدل 12 به بعد فقط باید از آداپتور 20 واتی استفاده کنید و به طبع آن تحمل جریان کابل شارژ آیفونی هم باید بالاتر باشد.
طول کابل بسته به نوع استفاده و کاربرد کابل شارژ اهمیت پیدا می کند. کابل شارژ پاوربانک معمولا با طول کوتاه 25 سانتی متر استفاده می شود ولی اگر عادت دارید روی تخت یا مبل از گوشی خود حین شارژ استفاده کنید به کابل با طول بیشتر از یک متر نیاز دارید. اکثر کابل شارژرها در اندازه استاندارد 90 سانتیمتر تا یک متر تولید می شوند.
بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال خرید کابل شارژر سیم بلند هستند. به صورت استاندارد اکثر کابلشارژها دارای متراژ 80 سانتیمتر، یک متر و نهایتا 1.5 متر هستند. حال اگر شما به خرید کابل شارژر سیم بلند 3 متری نیاز داشته باشید باید آن را از شرکت های تولید کننده لوازم جانبی تهیه کنید. در نظر داشته باشید به هیچ وجه کمپانی های تولیدکننده موبایل کابل شارژ 3 متری تولید نمی کنند. حتما قبل از خرید کابل شارژ با متراژ بالا و یا سیم شارژر بلند، مشخصات فنی کابل را چک کنید تا به باتری گوشی آسیب نرسد. عموما قیمت کابل شارژز سیم بلند بیشتر از کابل شارژ معمولی است.
اصلی ترین دلیل خرابی کابل شارژ شما و محل خرابی، محل اتصال کابل و کانکتور می باشد. برای خرید کابل شارژ موبایل باید به دقت کنین که جنس کانکتور آنها در برابر خرابی‌ها مقاوم باشند. کانکتور‌هایی که ساخته شده از کنف و فلز و… هستند، باعث بالا رفتن مقاومت در برابر خم شدن و در نتیجه پارگی می شود.
اصطلاح USB مخفف “Universal Serial Bus” است. مجموعه‌های کابل USB برخی از محبوب‌ترین انواع کابل‌های موجود هستند که بیشتر برای اتصال رایانه‌ها به دستگاه‌های جانبی مانند دوربین‌ها، دوربین‌های فیلمبرداری، چاپگرها، اسکنرها و غیره استفاده می‌شوند.
استانداردهای کابل USB این مزایا را نسبت به انواع کابلهای سریال قدیمی دارد:
کابل های یو اس بی “Hot Pluggable” هستند، یعنی می توانید کابل ها را در حالی که کامپیوتر در حال کار است بدون ترس از هنگ کامپیوتر متصل و جدا کنید.
کابل های USB شوجی ایران سریع هستند و تا 480 مگابیت بر ثانیه انتقال می یابند. آن را با ارتباطات کابلهای سریالی قدیمی مقایسه کنید که داده ها را با سرعت 20 کیلوبیت در ثانیه منتقل می کردند.

کابل شارژ | رابط usb

نمایش همه 4 نتیجه

نمایش:

کابل شارژ ارجینال تایپ سی سامسونگ Samsung Type-C

توضیحات:

ویژگی ها

لوازم جانبی اورجینال سامسونگ
کابل رسمی Samsung Galaxy S10، S10 +، S10e
طراحی جمع و جور و با ظرافت
سازگار با آداپتورهای دارای پورت شارژ یو اس بی
طول مناسب 1 متری

دارای  قابلیت پشتبانی از شارژ سریع دارد

سازگار با آداپتورهای دارای پورت شارژ یو اس بی

دارای قابلیت انتقال داده

حداکثر جریان 3 آمپر  می باشد

کابل شارژ تایپ سی فست شارژ USB-A to Type-C

توضیحات:
 • طول کابل: 1.2m
 • متریال ساخت: TPE-PVC
 • ولتاژ خروجی: ۵ ولت
 • نوع کابل: تایپ سی
 • سرعت: ۳ آمپر
 • مقاوم در برابر خم شدن: تا ۵۰۰۰ بار
 • سرعت فست (PD): دارد
 • سایر قابلیت ها: انعطاف پذیری بالا

کابل شارژ سه در یک 3IN1 Fast Charging Cable

توضیحات:
 • طول کابل: 1.2m
 • متریال ساخت: TPE-PVC
 • ولتاژ خروجی: ۵ ولت
 • نوع کابل: تایپ سی
 • سرعت: ۳ آمپر
 • مقاوم در برابر خم شدن: تا ۵۰۰۰ بار
 • سرعت فست (PD): دارد
 • سایر قابلیت ها: انعطاف پذیری بالا

کابل شارژ لایتنینگ اپل یک متری Apple Lightning Cable

توضیحات:

با استفاده از این کابل می‌توانید آیفون یا تمامی دستگاه‌های مبتنی بر درگاه لایتنینگ را با سرعت و ولتاژ بالا شارژ کنید.

همچنین برای اتصال آیفون به انواع دستگاه دارای پورت USB نیز می توانید از این کابل استفاده کنید.

این محصول اورجینال شرکت اپل است.

کابل لایتنینگ به یو اس بی (Lightning to USB) یکی از بهترین انتخاب ها در بین کابل شارژر های دیگر است،این کابل نسل جدید کابل و ورودی محصولات اپل محسوب میشود،که علاوه بر کوچکتر شدن از 30 پین به 8 پین،سرعت بیشتر و استفاده بصورت دو طرفه برای ورود به درگاه، که سه ویژگی مهم این محصول میباشد.
شما میتوانید از کابل اصلی لایتنینگ بصورت انحصاری برای شارژ و اتصال به محصولات اپل استفاده کنید،عملکرد آن شبیه کابل تایپ سی و میکرو USB است و تنها تفاوتش پشتیبانی از محصولات شرکت اپل میباشد.

به بالا بروید
نزدیک
نزدیک
فروشگاه
فیلتر کردن
0 علاقه مندی ها
0 سبد خرید